Yeşim Bostan, World Archery En İyiler Listesinde Birinci Sıraya Yükseldi!

Yeşim Bostan’a bizlerin göğsünü kabarttığı için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye’de okçuluk sizlerin başarıları ile büyüyecek! – Ok Ucu Ekibi

Türkiye’nin okçuluk konusunda her zaman iyi olduğu su götürmez bir gerçek. Dünya Okçuluk Federasyonu’nun sporcu listesinde birçok okçumuz üst sıralarda yer alıyor. Bugün, göğsümüzü kabartan haberi Yeşim Bostan kendi Instagram sayfasından duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Antalya 2018 Dünya Kupasında altın alan ve uzun süredir devam ettirdiği gümüş serisini kıran Bostan, Dünya Okçuluk Federasyonu’nun Makaralı Kadın Okçular listesinde birinci sıraya yükseldi.

yeşim bostan birinci

Yeşim Bostan Listenin En Tepesinde!

Okçuluğa başladığım ilk günden beri hedefim hep Dünyanın 1 numarası olmaktı. Yıllardır her okumu bu hedefi gerçekleştirme inancıyla attım. Bunun bir hayalden öteye gidemeyeceğini düşünen bir sürü insan oldu. Ama ben hiç bir zaman inanmaktan vazgeçmedim. İnanmayanlara kulak asmadım. Bugün bu satırları en büyük hedefine ulaşmış biri olarak yazıyor olmanın verdiği hissi tarif etmem çok zor. Hep söylenildiği gibi kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir. İnanmaktan ve çalışmaktan vazgeçmeyin…

Hedefim Dünyanın Zirvesine Oturmak

yeşim bostan

Yeşim Bostan, geçenlerde verdiği bir röportajda  hedefine ne kadar emin adımlarla yürüdüğünü şu sözlerle dile getirmişti:
“En başından beri söylediğim hedefim dünyanın zirvesine oturmak, dünyanın bir numarası olmak Basamak basamak bu merdivenleri çıkıyorum. Bunu ilk söylemeye başladığımda ilk 10’daydım. Daha sonra beşinciliğe çıktım. Şu an dünyanın üç numarasıyım. Hedefim dünyanın bir numarası olmak. Bunun için önümde güzel yarışmalar var. Bu yarışmaları en iyi şekilde geçirip zirveye yerleşmek istiyorum.”

Umuyoruz ki daha fazla okçumuz bizi bu güzel haberle sevindirecek. Bizlere de daha önceden hazırladığımız yazılarımızı güncelleme gereği doğdu 🙂 Tebrikler Yeşim!

Okuyun: Dünya Çapında Türkiye’yi Temsil Eden 10 Kadın Okçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.