Yeşim Bostan 150 Tam Puan Yaparak Rekor Kırdı!

Türkiye için yeni bir rekor!

Yeşim Bostan ülkemize birçok kez madalya getirmiş olan bir makaralı okçumuz. Kendisi 2014 yılından beri uluslarası yarışlarda ülkemizi temsil ediyor. Henüz 22 Yaşında ve dünya sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Şu anda da Yankton 2018 Salon Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Çeyrek finalde Yeşim Bostan çıtayı çok fena yükseltti ve 150 tam puan yaptı. Tam puan ne demek?

BUNDAN 15 TANE DAHA DEMEK (gif: Nimes 2015)

Evet, bir ok bile kaçırmadan 5 set boyunca durmadan 10 attı! 10 çemberinin bir bozuk para kadar küçük olduğunu unutmamak gerek. Yeşim Bostan yeni rekorunu Facebook’ta yaptığı paylaşımla bizlere duyurdu.

“DÜNYA ŞAMPİYONASINDA FİNAL ve REKOR!! Bu gururu bir kez daha yaşadığım İçin çok mutluyum. Çeyrek finalde 150 tam puan atarak Avrupa Rekorunu kırdım ve dünyada tam puan atan sayılı bayan sporcudan biri oldum. Diğer turlarımda da 148-146 ve 148-147’lik skorlarla rakiplerimi geride bıraktım ve finale adımı yazdırdım. Yakın skorlarla biten turlar heyecan vericiydi. Final yarışmamı Türkiye saati ile Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece 00.35’te World Archery YouTube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz. Pazar günü 18.55’te de takım arkadaşım @metegazoz ’un final mücadelesini izleyebilirsiniz. Destekleriniz için teşekkür ederiz. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷”

Skor kartını incelediğimizde 4 set boyunca Yeşim Bostan ile rakibi Irene Franchini’nin aynı puanlarını aldığını görüyoruz. Kazananı belirleyici atışlar ise son seride gerçekleşmiş.

yeşim bostan

Finale yükselen Yeşim Bostan’ı 19 Şubat 2018 tarihinde canlı olarak WA Youtube kanalından izleyebileceğiz. Kendisine başarılar diliyoruz!

via GIPHY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.